Szlifowanie i docieranie zaworów

Szlifowanie, czyli inaczej docieranie zaworów niezbędne jest nie tylko w przypadku już zużytych głowic – i tym samym zużytych zaworów. Zdarza się, że zamawiane tańsze odpowiedniki markowych części mają fabrycznie niedotarte zawory, wymagające doszlifowania ze względu na ich właściwości techniczne.

Oferowane produkty do szlifowania zaworów i gniazd pochodzą jedynie od sprawdzonych producentów. To marki i serie najlepiej sprawdzające się nawet w bardzo trudnych warunkach, dlatego po dokładnej selekcji właśnie te propozycje umieściliśmy w naszym sklepie oraz wypożyczalni.

Najlepszy sprzęt do szlifowania zaworów

Szlifowanie zaworów ma na celu usunięcie przede wszystkim rdzy, zbierającego się latami nagaru oraz wszystkich możliwych zanieczyszczeń, jakie osadzają się w gnieździe oraz na samym zaworze. Docieranie zaworów ma również zagwarantować ich szczelność, dlatego proces ten jest tak ważny i musi być wykonany z pomocą odpowiednich narzędzi.

W naszej ofercie można znaleźć cały wachlarz różnorodnych, specjalistycznych narzędzi do szlifowania zaworów i gniazd. Podzielone są zgodnie z przeznaczeniem oraz z wielkością.

Profesjonalne serie gotowe do szlifowania zaworów

Wybierając asortyment do naszego sklepu oraz wypożyczalni kierowaliśmy się przede wszystkim wysoką jakością sprzętu oraz jego funkcjonalnością. Dzięki temu udało nam się wyodrębnić szereg najlepszych naszym zdaniem serii produktowych.

Wśród nich znalazły się takie serie urządzeń do szlifowania zaworów i gniazd jak: seria Polir, Orbit, Produal, Titan, Pofile, BG, Focus i Optic w kilku różnych wariantach. Ich różnorodność polega na wielkości i stopniu zaawansowania poszczególnych urządzeń, sposobie zasilania – pneumatycznych lub akumulatorowych czy elektrycznych, a także konkretnym przeznaczeniu. Seria marki Ventil – Polir – przeznaczona jest do szlifowania zaworów wewnątrz korpusów odcinających czy bezpieczeństwa. Serie Orbit mogą znaleźć zastosowanie zarówno podczas mobilnych, serwisowych prac, jak i na miejscu, w warsztacie; przeznaczone są do docierania zaworów zwrotnych, odcinających czy bezpieczeństwa. Zdecydowanie bardziej zaawansowanymi urządzeniami są te z serii Pro Dual, wykorzystywane do regenerowania, a więc zarówno szlifowania zaworów, jak i docierania zaworów stacjonarnie, w warunkach warsztatowych. Podobnie ma się rzecz ze znakomitą serią BG.