Wytaczarki mobilne - przenośne

Proponowane wytaczarki przenośne(mobilne) są urządzeniami niezwykle praktycznymi, zaprojektowanymi tak, aby jak najlepiej spełniały swoje funkcje w miejscach o ograniczonej przestrzeni roboczej. Przeznaczone są do wykonywania w sposób współosiowy otworów, zwykle o średnicach od 25 mm fi do 2000 mm fi. Opcjonalnie sprzęt ten można doposażyć w dodatkowe elementy, dzięki którym wytaczarka przenośna(mobilna) jest w stanie wykonywać gwinty czy projektować powierzchnie czołowe.

Jak sama nazwa wskazuje, urządzenie to jest niezwykle funkcjonalne ze względu na stosunkowo niewielkie rozmiary i mobilność – w ten sposób obszar zastosowania wytaczarek przenośnych(mobilnych) jest w zasadzie nieograniczony.

Zastosowanie wytaczarek przenośnych

To właśnie niewielkie rozmiary wytaczarek mobilnych(przenośnych) pozwalają na ich szerokie zastosowanie w praktycznie każdej branży przemysłowej. Nadają się do pracy na wysokości – przy dźwigach, suwnicach, żurawiach, ale też pod ziemią – w kopalniach czy powszechnie na placach budowy. Do uruchomienia potrzebują jedynie zasilania 220 V.

Przenośne wytaczarki do otworów są stosowane wszędzie tam, gdzie niemożliwe jest zastosowanie sprzętu stacjonarnego, warsztatowego, czyli przy wielkich konstrukcjach lub w trudno dostępnych miejscach. Przydadzą się wszędzie tam, gdzie inny, profesjonalny sprzęt zawodzi.

Korzyści płynące z wykorzystania przenośnych wytaczarek do otworów

Wykorzystywanie w praktyce wytaczarek przenośnych(mobilnych) daje wiele możliwości, przede wszystkim brak postojów w realizowanych pracach. Wielu serwisantów ceni sobie mobilne narzędzia za sposobność do naprawy sprzętu na miejscu u klienta, bez dostarczania czy odsyłania sprzętu przed i po serwisie. Tym samym również czas przeznaczony na naprawdę jest redukowany do poziomu absolutnego minimum, a sprzęt z powrotem znajduje się w stanie używalności.

Najwyższa jakość wytaczarek przenośnych

Wybierając sprzęt do naszej oferty, kierujemy się najwyższą jakością. Właśnie dlatego do katalogu produktów wprowadziliśmy przenośną wytaczarkę mobilną do otworów o bardzo wytrzymałej, solidnej konstrukcji, przeznaczonej do roztaczania linii steru wału, ale też do skrzyń biegów, sworzni przegubowych, turbin i innych części oraz podzespołów. Pracuje w zakresie od 6 do 36 ”, a długość wrzeciona mieści się w zakresie od 120 do 295 ”. Bezstopniowa regulacja posuwu pozwala na przyjemną, nieuciążliwą pracę oraz ogromną precyzję. Średnica wytaczania także daje spore możliwości – mieści się w przedziale od 405 mm aż do 2032 mm.

W razie pytań lub wątpliwości służymy wsparciem technicznym oraz profesjonalnym doradztwem.